Emanuel Frinta (1896-1970)
LEŽÍCÍ AKT
1919
Kresba tužkou na papíře, 210x325 mm, sign. a dat. tužkou vpravo dole "Em. Frinta 15 XII 19".
Paspartováno.
Emanuel Frinta - malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jakuba Obrovského a Maxe Švabinského. Založil soukromou školu kreslení kde vyučoval malbu, kresbu a dějiny umění. Jeho nejčastějším zobrazovaným uměleckým objektem byly ženy.
English Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)
English Description:
LYING NUDE
1919
Pencil drawing on paper, 210x325 mm, signed and dated lower right in pencil "Em. Frinta 15 XII 19".
mounted.
Deutsch Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)
Deutsch Description:
LIEGENDER AKT
1919
Bleistiftzeichnung auf Papier, 210x325 mm, sign. und dat. in Bleistift rechts unten "Em. Frinta 15 XII 19".
Passepartout.
LEŽÍCÍ AKT
1919
Paspartováno.
English Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)
English Description:
LYING NUDE
1919
mounted.
Deutsch Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)
Deutsch Description:
LIEGENDER AKT
1919
Passepartout.