LOT 0051

Emanuel Frinta (1896-1970)

ŽENSKÝ AKT
1927
Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 420x280 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. vlevo dole tužkou "Em. Frinta III 27".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Emanuel Frinta - malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jakuba Obrovského a Maxe Švabinského. Založil soukromou školu kreslení kde vyučoval malbu, kresbu a dějiny umění. Jeho nejčastějším zobrazovaným uměleckým objektem byly ženy.

English Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)

English Description:
FEMALE NUDE
1927
Mixed media - pencil and watercolor on paper, 420x280 mm (mount aperture), signed and dated lower left in pencil "Em. Frinta III 27".
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)

Deutsch Description:
FRAUENAKT
1927
Kombinierte Technik - Bleistift und Aquarell auf Papier, 420x280 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign. und dat. links unten in Bleistift "Em. Frinta III 27".
Passepartout, gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

ŽENSKÝ AKT
1927

English Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)

English Description:
FEMALE NUDE
1927
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:
Emanuel Frinta (1896-1970)

Deutsch Description:
FRAUENAKT
1927

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno