Emil Thorup for Handvärk. Round Coffee Table 90. Sort stel med grå marmortop - Til fordel for Røde Kors
Emil Thorup for Handvärk. Round Coffee Table 90. Sort stel med grå marmortop. H. 32 cm. Ø. 92 cm. Vejl. Udsalgspris 7.380 dkr.
Coffee Table Round Ø90 er et minimalistisk og enkelt sofabord, hvor den grandiose italienske marmor hviler på et pulverlakeret stel i stramt design. Et perfekt møde mellem det organiske og stringente.
Bordet er på nuværende tidspunkt ikke en del af HANDVÄRK's kollektion og derfor produceret i meget begrænset antal.
Varen er doneret af Handvärk
Denne auktion er en del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Røde Kors. Alle hammerslag går direkte og ubeskåret til Røde Kors, og Lauriz.com donerer ligeledes alle salærer og gebyrer til det gode formål. Når du deltager i auktionen, er du derfor med til at sikre, at Røde Kors kan fortsætte deres gode arbejde og hjælpe endnu flere udsatte mennesker i kriser og katastrofer over hele verden.
Varen er doneret af Handvärk