Erik Olson

Erik Olson (1901‑1986). ”Navel och himlastege (uppstigning)”. Signerad och daterad Erik Olson. 66. Olja på två samramade dukar, totalt 68,5 x 50 cm.

CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se

Provenance: Bukowskis, Stockholm, 1 november 1994.

16 May 2024
Sweden, Uppsala

16 May 2024
Sweden, Uppsala