Erik Olson
Erik Olson (1901‑1986). ”Navel och himlastege (uppstigning)”. Signerad och daterad Erik Olson. 66. Olja på två samramade dukar, totalt 68,5 x 50 cm.
CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se
Provenance: Bukowskis, Stockholm, 1 november 1994.
16 May 2024
Sweden, Uppsala
16 May 2024
Sweden, Uppsala