Estrid Ericson
Estrid Ericson 1894-1981. Vaser, tre stycken. "Syltkruka". Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1982 & 1984. Skål av Sebastian Schildt för Firma Svenskt Tenn 2019 medföljer. Tenn, delvis med mässing. H 6–10 cm.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Repor. Tilltryckningar.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala