Eva Englund
Eva Englund 1937-1998. Kupa. Orrefors 1989. Graal. Signerad Eva Englund Orrefors 1989. Glas med flerfärgad innesluten dekor av ansikten. H 23,5 cm, Ø 30 cm.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Större kantskada.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala