LOT 32
FÖRVARINGSKRUKA, KINA 15/1600-TAL
Keramik med bl.a. drakar i relief och brun glasyr. H ca 33 cm. Nagg, slitage, retuscher, lagningar. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona