LOT 61
FÖRVARINGSKRUKA, KINA CA 15/1600-TAL
Keramik med hänklar och grågrön glasyr. H ca 26 cm. Slitage, obetydliga nagg. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona