Folding table 19th century Fällbord 1800-tal
FOLDING TABLE, Lars E. Lindell 1820 (Lars Eric Lindell, master in Köping 1818-43), Mälardalen, label marked, veneered with alrot, three-part pillar foot in painted wood, height 76, 89x89 cm
FÄLLBORD, Lars E. Lindell 1820 (Lars Eric Lindell, mästare i Köping 1818-43), Mälardalen, etikettmärkt, fanerat med alrot, tredelad pelarfot i bemålat trä, höjd 76, 89x89 cm