Fransk Kaminur i boulle stil samt et par stager af bronce. (3)
Fransk Kaminur i boulle stil med indlægninger af messing og montering af forgyldt bronce, urværk betegnet Loire A Paris. H. 55 cm. samt et par stager, hver med to lysarme af bronce. H. 33 cm. 19. - 20. Årh. Pendul og optræksnøgle medfølger. Fremstår med brugsspor og mærker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (3)