František Myslivec (1890-1965)
ZIMNÍ KRAJINA
1961
Olej na kartonu, 51x64 cm, sign. a dat. vpravo dole "Fr. Myslivec 1961". Rámováno.
Stav A.
František Myslivec - malíř, grafik a kreslíř, brněnský rodák. Studoval v Praze na uměleckoprůmyslové škole u prof. Maška a na Akademii výtvarných umění u prof. Pirnera. Věnoval se grafice i figurální malbě, ale základem jeho tvorby byla krajina, kterou zachycoval v postimpresionistickém duchu. Byl úzce spojen s městem Brnem, portrétoval významné občany, v meziválečném období v Brně opakovaně vystavoval a byl mj. autorem nového městského znaku z roku 1934.
English Title:
English Description:
WINTER LANDSCAPE
1961
Oil on cardboard, 51x64 cm, signed and dated lower right "Fr. Myslivec 1961". Framed.
Condition A.
Deutsch Title:
Deutsch Description:
WINTERLANDSCHAFT
1961
Öl auf Karton, 51x64 cm, sign. und dat. rechts unten "Fr. Myslivec 1961". Gerahmt.
Zustand A.
ZIMNÍ KRAJINA
1961
Stav A.
English Title:
English Description:
WINTER LANDSCAPE
1961
Condition A.
Deutsch Title:
Deutsch Description:
WINTERLANDSCHAFT
1961
Zustand A.