LOT 0025

František Tavík Šimon (1877-1942)

KATEDRÁLA V REMEŠI
1919
Lept na papíře, 340x295 mm, zn. v tisku vlevo dole autorským razítkem s monogramem "TFŠ", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "T. F. Šimon". V soupisu grafického díla uvedeno pod č. 308.
František Tavík Šimon - pražský malíř a grafik. Studoval na pražské akademii u prof. Pirnera. V téže době absolvoval balkánský studijní pobyt. Následovala řada dalších cest po Evropě, mocně jej ovlivnila především Paříž (v oblasti grafiky). Vydal se dokonce na cestu kolem světa (navštívil mj. Japonsko, Čínu, Indii, Cejlon).

English Title:

English Description:
CATHEDRAL IN REIMS
1919
Etching on paper, 340x295 mm, marked lower left in print with artist`s stamp and initials "TFŠ", signed lower right under the print in pencil "T. F. Šimon". No. 308 in Catalogue Raisonné.

Deutsch Title:

Deutsch Description:
KATHEDRALE IN REIMS
1919
Radierung auf Papier, 340x295 mm, im Druckbereich links unten Künstlerstempel mit Monogramm "TFŠ", sign. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "T. F. Šimon". Im Katalog des graphischen Werkes Nr. 308.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

KATEDRÁLA V REMEŠI
1919

English Title:

English Description:
CATHEDRAL IN REIMS
1919

Deutsch Title:

Deutsch Description:
KATHEDRALE IN REIMS
1919

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno