LOT 0073

František Tichý (1896-1961)

ŽENSKÝ AKT
1942
Suchá jehla na ručním papíře s vodoznakem, 270x215 mm, sign. a dat. pod tiskem "Tichý 42".
František Tichý - malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Karla Krattnera, Josefa Loukoty, Vratislava Nechleby a Jakuba Obrovského. Často zobrazoval náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.

English Title:
František Tichý (1896-1961)

English Description:
FEMALE NUDE
1942
Drypoint on handmade paper with a watermark, 270x215 mm, signed and dated under the print "Tichý 42".

Deutsch Title:
František Tichý (1896-1961)

Deutsch Description:
FRAUENAKT
1942
Kaltnadel auf Bütten mit Wasserzeichen, 270x215 mm, sign. und dat. unter dem Druckbereich "Tichý 42".

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

ŽENSKÝ AKT
1942

English Title:
František Tichý (1896-1961)

English Description:
FEMALE NUDE
1942

Deutsch Title:
František Tichý (1896-1961)

Deutsch Description:
FRAUENAKT
1942

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno