František Tichý (1896-1961)
ŽENSKÝ AKT
1942
Suchá jehla na ručním papíře s vodoznakem, 270x215 mm, sign. a dat. pod tiskem "Tichý 42".
František Tichý - malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Karla Krattnera, Josefa Loukoty, Vratislava Nechleby a Jakuba Obrovského. Často zobrazoval náměty z cirkusového prostředí, varietních divadel, kaváren, ulic a velkoměstských periférií.
English Title:
František Tichý (1896-1961)
English Description:
FEMALE NUDE
1942
Drypoint on handmade paper with a watermark, 270x215 mm, signed and dated under the print "Tichý 42".
Deutsch Title:
František Tichý (1896-1961)
Deutsch Description:
FRAUENAKT
1942
Kaltnadel auf Bütten mit Wasserzeichen, 270x215 mm, sign. und dat. unter dem Druckbereich "Tichý 42".
ŽENSKÝ AKT
1942
English Title:
František Tichý (1896-1961)
English Description:
FEMALE NUDE
1942
Deutsch Title:
František Tichý (1896-1961)
Deutsch Description:
FRAUENAKT
1942