LOT 42
GLASUPPSÄTTNING, 39 DELAR
Klar glasmassa. Sverige, 1900-talets andra hälft. Bestående av 11 rödvinsglas 14 cm, 8 likörglas 9 cm, 10 snapsglas 13,5 cm och 10 vitvinsglas 12 cm. Bruksslitage.
09 Aug 2022
Sweden, Landskrona
09 Aug 2022
Sweden, Landskrona