LOT 72

GOLVUR

Vitmålat och bronserat trä. Eric Wasberg, Eskilstuna. 1700-tal, möjligen senare fodral. Höjd ca 245 cm. Färgbortfall, repor och märken. Skånes Auktionsverk ansvarar ej för funktionen.

09 Aug 2022
Sweden, Landskrona

09 Aug 2022
Sweden, Landskrona