Glasuppsättning, 45 delar
. "Waldersee Brilliant". Orrefors. Slipad dekor. Bestående av 12 stycken rödvinsglas (H 19,5), 12 stycken vitvinsglas (H 16,5), 10 stycken starkvinsglas (H 14), 11 stycken selterglas (H 9,5 cm).
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Smärre repor. Ytsmuts.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala