Golvlampa Trä & mässing 1940/50-tal
Golvlampa med två stycken ljukällor och textilskärmRund platta i mässing på tre lejontassarPlisserad stomme i mörkbetsat lövträ och mässingdetaljHöjd: 156 cmBredd skärm: 50 cmKonditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, ej funktionstastad, inga övriga anmärkningar------------------------------Floor lamp Wood & brass 1940s/50sFloor lamp with two light sources and textile shadeRound plate in brass on three lion pawsPleated frame in dark stained hardwood and brass detailHeight: 156 cmWidth screen: 50 cmCondition report: Age-based wear, marks and scratches, not function keyed, no other remarks