Göran Wärff

Göran Wärff Född 1933. Glasuppsättning, 51 delar. "Prince". Kosta Boda. Slipad dekor. Bestående av 12 stycken rödvinsglas (H 16), tre stycken champagneglas (H 22), 12 stycken ölglas (H 15), 12 stycken starkvinsglas (H 12,5), 12 stycken whiskeyglas (H 7 cm).

CONDITION REPORT: Bruksslitage. Smärre repor. Två stycken champagneglas med smärre nagg i kant.

16 Apr 2024
Sweden, Uppsala

16 Apr 2024
Sweden, Uppsala