Gösta Adrian-Nilsson GAN

Gösta Adrian-Nilsson GAN (1884‑1965). ”Spektrum”. Monogramsignerad och daterad GAN 52. Akvarell på papper 34,5 x 25 cm (papper).

Med påskrift av konstnären a tergo: ”GAN, Spektrum, aug. 52
Till Stefan i Norrköping (?) 21/4 59 från GAN”.

CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se

16 May 2024
Sweden, Uppsala

16 May 2024
Sweden, Uppsala