Gunilla Allard Fåtölj "Cinema" Lammhults 2000-tal
Fåtölj med stomme av förkromat stålrör och sits med nosagFasta och helstoppade dynor med formgjuten kallskumRöd klädsel i textil, armlän försedd med rött läderMärkt: LammhultsHöjd: 78 cmBredd: 55 cmSitthöjd: 40 cmDjup: 74 cmKonditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar-----------------------------Gunilla Allard Armchair "Cinema" Lammhults 2000sArmchair with frame of chrome-plated steel tube and seat with noseFirm and fully padded cushions with molded cold foamRed upholstery in textile, armrests fitted with red leatherMarked: LammhultsHeight: 78 cmWidth: 55 cmSeat height: 40 cmDepth: 74 cmCondition report: Minor wear and tear, no other remarks