LOT 18
HÄSTHUVUD
Lergods med spår av bemålning. Kina, möjligen Han--dynastin. Höjd 24 cm. Möjligen del av större enhet, mindre skador och slitage. Proveniens: Designhem från Malmö.
17 Oct 2017
Sweden, Landskrona
17 Oct 2017
Sweden, Landskrona