HENRI RAMAH (1887-1947)

Description EN
Portrait of P. G. Van Hecke, 1920.
Etching. Signed in pencil. Rust cast.
Ramah also produced a painted portrait of Van Hecke, with exactly the same pose, which is in the collection of the KMSKA.
Together with: André de Ridder, 1920. Lithograph on simili-Japanese. Numbered in pencil 7/25. Left margin discolored. This portrait was used as the frontispiece to the fifth issue of the magazine 'Het Roode Zeil' (June 15, 1920). A portrait of Karel van de Woestijne appeared in the first issue, also by Ramah (in 1918, another portrait of Van de Woestijne was used as the frontispiece to the Fonteine edition of 'Divine Imaginations').
And: Idem. No. 19/25.
And: five ex. of the portrait of De Ridder by Zadkine that served as frontispiece to the edition of Zadkine's letters to De Ridder.
And some orig. photographs of portraits of the same by Tytgat and Frechkop.

Beschrijving NL
Portret van P. G. Van Hecke, 1920.
Ets op gevergeerd papier. Getekend in potlood. Roestzweem.
Ramah maakte ook een geschilderd portret van Van Hecke, met exact dezelfde pose, dat zich in de collectie van het KMSKA bevindt.
Bijgevoegd van dezelfde: André de Ridder, 1920. Lithografie op simili-Japans. Genummerd in potlood 7/25. Linker marge verkleurd. Dit portret werd gebruikt als frontispice bij de vijfde aflevering van het tijdschrift 'Het Roode Zeil' (15 juni, 1920). In de eerste aflevering verscheen een portret van Karel van de Woestijne, eveneens door Ramah (in 1918 werd bij de Fonteine-uitgave 'Goddelijke Verbeeldingen' een ander portret van Van de Woestijne als frontispice gebruikt).
En: Idem. Nr. 19/25.
En: vijf ex. van het portret van De Ridder door Zadkine dat diende als frontispice bij de uitgave van de brieven van Zadkine aan De Ridder.
En enkele orig. foto's van portretten van dezelfde door Tytgat en Frechkop.

Description FR
Portrait de P. G. Van Hecke, 1920.
Eau-forte sur vergé. Signée à la mine de plomb. Rousseurs.
Ramah a également réalisé un portrait peint de Van Hecke, avec exactement la même pose, qui se trouve dans la collection du KMSKA.
On joint du même: André de Ridder, 1920. Lithographie sur simili-japon. Numérotée au à la mine de plomb 7/25. Marge gauche décolorée. Ce portrait a servi de frontispice au cinquième numéro de la revue 'Het Roode Zeil' (15 juin 1920). Un portrait de Karel van de Woestijne a été publié dans le premier numéro, également par Ramah (en 1918, un autre portrait de Van de Woestijne a été utilisé comme frontispice de l'édition Fonteine 'Goddelijke Verbeeldingen').
Et: Idem. N° 19/25.
Et: cinq ex. du portrait de De Ridder par Zadkine qui a servi de frontispice à l'édition des lettres de Zadkine à De Ridder.
Et quelques photographies originales de portraits du même par Tytgat et Frechkop.
Size: 295 x 230/ 220 x 140 mm

26 Apr 2024
Belgium, Antwerp

Description EN
And: Idem. No. 19/25.

Beschrijving NL
En: Idem. Nr. 19/25.

Description FR
Et: Idem. N° 19/25.
Size: 295 x 230/ 220 x 140 mm

26 Apr 2024
Belgium, Antwerp