Helmer Osslund
Lapporten i grönska. Signerad Helmer Osslund. Olja på duk, 96 x 132 cm.
Utförd omkring 1915.
Condition: For condition report, please contact the department here.
Provenance: Bukowskis, Stockholm, 29 november 2005, kat. nr. 43.
Sir Michael Smurfit (född 1936).
Åmells konsthandel, Stockholm.
Utförd omkring 1915.