LOT 5594483

Hermès, Birkin JPG taske

Hermès, Birkin JPG taske. Udført i sort evergrain læder med hardware af forgyldt metal, samt med tilhørende hængelås og nøgle . Tasken er med klassisk drejelås, samt overlappende lukning med læderstropper. Indvendigt med et stort rum. Udført i 2001 i Frankrig. Original æske samt dutsbag medfølger. H. ca. 20 cm, B. ca. 43 cm. Fremstår med mindre brugsspor, små ridser på hardware.

04 Jun 2020
Denmark, Copenhagen

04 Jun 2020
Denmark, Copenhagen