Hermès, Birkin JPG taske
Hermès, Birkin JPG taske. Udført i sort evergrain læder med hardware af forgyldt metal, samt med tilhørende hængelås og nøgle . Tasken er med klassisk drejelås, samt overlappende lukning med læderstropper. Indvendigt med et stort rum. Udført i 2001 i Frankrig. Original æske samt dutsbag medfølger. H. ca. 20 cm, B. ca. 43 cm. Fremstår med mindre brugsspor, små ridser på hardware.