Hilleprand, Gerard: Politica Austriaca in imperatoribus Austriacis
Description: Hilleprand, Gerard — Politica Austriaca in imperatoribus Austriacis Eorumque Virtutibus adumbrata, ac in Augustissimo Caesare, Carolo VI Vienna, Johann Baptist Schönwetter 1717. 187 p. with etched frontispiece and 13 portrait coppers of the Habsburg emperors. 4°. - Waterstained and spotted, paper browned, title with foreword damaged, portraits of Friedrich IV, Maximilian I, Karl V, Ferdinand I missing. / Hilleprand, Gerard Politica Austriaca in imperatoribus Austriacis Eorumque Virtutibus adumbrata, ac in Augustissimo Caesare, Carolo VI. Wien, Johann Baptist Schönwetter 1717. 187 S. mit gest. Frontispiz und 13 Porträt-Kupfern der habsburgischen Kaiser. 4° Ldr. d. Zt. - Wasserrandig und stockfleckig, Papier gebräunt, Titel mit Vorwort stärker beschädigt, Portrait Friedrich IV., Maximilian I., Karl V., Ferdinand I. fehlen.
[ translate ]View it on