LOT 63

Hollandse School (17de eeuw), De ontvoering van Proserpina door Pluto

Painter / Artist / School

Hollandse School (17de eeuw)

Technique / Size

olieverf op doek, 76x98 cm (met lijst: 98x119 cm)

Extra Text

Conditie: bedoekt, craquelé, vernis vergeeld, oppervlaktevuil Dit prachtige schilderij toont de Ontvoering van Prosperine. Volgens de Romeinse mythologie was Prosperine de dochter van Ceres, de godin van de vruchtbaarheid, en Jupiter, god van de hemel en onweer. Toen Prosperine op een dag met haar vriendinnen bloemen aan het plukken was, werd Pluto geraakt door Cupido’s pijl en werd gelijk verliefd op Prosperine. Gezeten op zijn strijdwagen, getrokken door vier zwarte paarden, rijdt Pluto langs en grijpt Prosperine. Hij neemt haar tegen haar zin in mee naar de onderwereld.Dit tafereel speelt zich af dicht bij het dorp Enna, in het midden van Sicilië, bij de rand van een meer dat hij Pergus noemt. Aan de rechterkant van de compositie staat nimf Cyané boven het water van het meer waarover zij heerst; ze neemt Pluto zijn geweld kwalijk en spreid haar armen om hem de weg te versperren.

28 Mar 2023
Netherlands, Hague

Painter / Artist / School

Hollandse School (17de eeuw)

Technique / Size

Extra Text

28 Mar 2023
Netherlands, Hague