Hoynck van Papendrecht, Jan (1858-1933). (The fire at the Stadsschouwburg Amsterdam, 1890). Four pencil sketches on recto and verso of 2 lvs., each 12x17 cm.

- Partly sl. dustsoiled and yellowed.

= Showing the top of the building in flames, firemen (2x) and bystanders.

Idem. "De Parkweg nov. 1890". Drawing, pen and ink, 30x21 cm., monogrammed and "Nov. 1890" in pen and ink, titled in pencil.

- Lacks sm. portion from lower blank corner.

WITH: Hoynck van Papendrecht, J. AUTOGRAPH LETTER SIGNED "J. Hoynck van Papendrecht" to "Hooggeachte Heer de Beaufort", dated "Bussum. 17 Juli 1930", pen and ink, 1 fold. leaf, 2p.

- First page yellowed.

= Letter that accompanied the drawings above. "(...) Toen (...) U oude herinneringen ophaalde, bedacht ik mij dat op het atelier bij mijn broer in den Haag, nog wel een en ander uit dien tijd kon zijn. Ik vond en kreeg van hem bijgaande krabbels van de brand in de Schouwburg, en van het kijklustige publiek, waarbij een smeris, die al is het misschien niet degene die u van de schutting haalde, toch zonder twijfel tot zijn sectie behoorde. Op de schets van de Parkweg 1890, komt het huis van Jhr. van Riemsdijk voor (...). Bij het losmaken uit het boek is deze teekening in een der hoeken een beetje beschadigd (...)".

17 May 2024
Netherlands, Haarlem

- First page yellowed.

17 May 2024
Netherlands, Haarlem