Hoytema, Theo van (1863-1917). Witte kakatoe aan ketting op stok. Lithograph w. relief on chine collé, 20,2x14 cm., monogrammed on the stone, w. stamp "goedgekeurde druk" in lower right blank corner with "nş12 Rn. Roland Holst." in pencil.

- Some sl. foxing, especially on mount.

= De Groot 116. "Op de veiling van het nagelaten werk van Theo van Hoytema, F. Muller, Amsterdam, 14 november 1917, werd door de firma Tresling het recht gekocht om 'van de navolgende 20 lithographieën vijf en twintig afdrukken te laten maken, welke door R.N. Roland Holst genummerd en geparafeerd zullen worden'. Van slechts een aantal prenten zijn in geconsulteerde verzamelingen dergelijke drukken aangetroffen" (De Groot p.7). This print not seen by De Groot.

AND 2 other lithographs by the same and by Wim Beuning ("De Boom").

16 May 2024
Netherlands, Haarlem

16 May 2024
Netherlands, Haarlem