LOT 88
IKON
Tempera och förgylld dekor. Motiv med Jesu födelse samt de tre vise männen med gåvor, flankerade av helgonporträtt. Enligt uppgift Sydukraina, 1700-talets mitt. 30,5x25 cm. Krackeleringar, repor, smärre färgbortfall.
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona
14 Aug 2018
Sweden, Landskrona