Ingo Maurer. A pair of bamboo-shaped table lamps in chromed aluminum from the 70s (2)
Ingo Maurer. Et par bambusformede bordlamper af forkromet aluminium fra 70'erne (2)
Ingo Maurer (1932-2019). Et par bambusformede bordlamper af forkromet aluminium fra 70'erne. 2 lyskilder i hver lampe. H. 78 cm. Fremstillet af M-design, München. Fremstår med brugsspor, en lampe mangler fatning. NB. Uden skærme. (2)