LOT 5723854

Italiensk diamant solitairering af 18 kt. hvidguld med smaragdsleben diamant på 1.01 ct. G/SI1. GIA certifikat 2017

Italiensk diamant solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med større smaragdsleben diamant på 1.01 ct. Måler 6,30 x 4,95 x 3,53 mm. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI1. Flankeret af 8 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.10 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI1.
Stemplet med italienske Milano gold Hallmarks, GIA certifikat på den smaragdslebne diamant medfølger rapport nr. 6252044382, dateret 2017.
vægt ca. 2,9 g. B. 0,68 cm. Ringstr. 54,5/17,25.30,000

27 Sep 2020
Denmark, Vejle

27 Sep 2020
Denmark, Vejle