LOT 6121183
Italiensk kædering af 18 kt. hvidguld med sorte diamanter i blomsterrosetter
Italiensk kædering af 18 kt. hvidguld med syv blomsterrosetter sat med 42 sorte enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.75 ct. Stemplet 750 med italienske Firenze gold Hallmarks.
Vægt ca. 4,7 g. Roset Ø 0,7 cm. Ringstr. 50/16. Brugsspor.6,000
21 Jan 2022
Denmark, Vejle
21 Jan 2022
Denmark, Vejle