LOT 6090307

Italiensk rosetkædering af 18 kt. hvidguld front med syv rosetter prydet med 42 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS- SI. Stemplet med italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 4,7 g. Front B. 0,7 cm. Ringstr. 50/16. Lettere brugsspor.8,000

24 Nov 2021
Denmark, Vejle

24 Nov 2021
Denmark, Vejle