LOT 43
JAMBIYA MED BÄLTE OCH TILLBEHÖR
Med sekundär-kniv. Bladen i stål, övrigt metallarbete sannolikt silver. Oman eller geografiskt närliggande områden. 1900-talets mitt eller något senare. Smärre skador och slitage.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona