Jackie Lynd Matservis "Blå herrgård" Christineholm Fyrklövern 1900-tal (20 delar)

Matservis i vitt porslin med blå blomsterbård10 st. Varmrättstallrikar, diameter: 25 cm10 st. Förrättstallrikar, diameter: 19,5 cmKonditionsrapport: Obetydligt bruksslitage, mindre nagg på en tallrik, inga övriga anmärkningar----------------------------Jackie Lynd Tableware "Blue Manor" ChristineholmFyrklövern 20th century (20 pieces)Dinner set in white porcelain with blue floral border10 pieces. Hot dish plates, diameter: 25 cm10 pieces. Appetizer plates, diameter: 19.5 cmCondition report: Insignificant use wear, minor chip on one plate, no other remarks

02 May 2024
Sweden, Umea

02 May 2024
Sweden, Umea