Jan Charles Vondrouš (1884-1970)
STARÁ LOUVAIN
1937
Lept na papíře, 310x262 mm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "24/150", zn. a dat. v tisku vpravo dole "Vondrouš 1937", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Vondrouš 1937".
Paspartováno.
Jan Charles Vondrouš - malíř a grafik. Studoval na Akademii umění v New Yorku, později po návratu do Prahy vytvořil řadu leptů a dalších grafik především s náměty městské architektury. Je též autorem mnoha československých a protektorátních poštovních známek. Obdržel medaile za lepty na světové výstavě Panama Pacific v San Francisku (1915) a na mezinárodní výstavě ve Philadelphii (1926). Jeho soubory grafických listů jsou zastoupeny např. ve sbírkách v New Yorku, Chicagu, Londýně, Cambridge, Paříži, Berlíně i Madridu.
English Title:
English Description:
OLD LOUVAIN
1937
Etching on paper, 310x262 mm, numbered lower left under the print in pencil "24/150", marked and dated lower right in print "Vondrouš 1937", signed and dated lower right under the print in pencil "Vondrouš 1937".
mounted.
Deutsch Title:
Deutsch Description:
ALT-LÖWEN
1937
Radierung auf Papier, 310x262 mm, nummeriert links unten unter dem Druckbereich in Bleistift "24/150", gez. und dat. im Druckbereich rechts unten "Vondrouš 1937", sign. und dat. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "Vondrouš 1937".
Passepartout.
STARÁ LOUVAIN
1937
Paspartováno.
English Title:
English Description:
OLD LOUVAIN
1937
mounted.
Deutsch Title:
Deutsch Description:
ALT-LÖWEN
1937
Passepartout.