Jaroslav Král (1883-1942)
DÍVČÍ BUSTA
1932
Kresba tužkou na papíře, 90x210 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. tužkou vpravo dole "Král 1932".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Jaroslav Král – malíř, kreslíř a profesor figurální kresby na škole architektury při brněnské technice. Studia absolvoval na uměleckoprůmyslové škole a posléze akademii v Praze u prof. Hynaise. Vytvářel ponejvíce figurální kompozice a podobizny a také témata ze sociálního prostředí, z nichž řadu uplatnil v brněnských denících.
English Title:
Jaroslav Král (1883-1942)
English Description:
GIRL`S BUST
1932
Pencil drawing on paper, 90x210 mm (mount aperture), signed lower right in pencil "Král 1932".
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Jaroslav Král (1883-1942)
Deutsch Description:
FRAUENBÜSTE
1932
Bleistiftzeichnung auf Papier, 90x210 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign. in Bleistift rechts unten "Král 1932".
Passepartout, gerahmt, verglast.
DÍVČÍ BUSTA
1932
English Title:
Jaroslav Král (1883-1942)
English Description:
GIRL`S BUST
1932
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Jaroslav Král (1883-1942)
Deutsch Description:
FRAUENBÜSTE
1932