Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik. A set of four chairs in teak and aniline leather, 1960s. (4)
Johannes Andersen for Uldum Møbelfabrik. Et sæt på fire stole í teak og anilin læder, 1960'erne. (4)
Johannes Andersen. Et sæt på fire stole i massivt teaktræ. H. 77 cm. Sh. 44 cm. Fremstillet og stemplet hos Uldum Møbelfabrik. Fremstår med alm. aldersrelateret brugsspor, kopstykker med nogle rep, små hak og mærker. Sæder professionel nybetrukket med sort anilin læder. (4)