LOT 0044

Josef Danhauser (1805-1845)

STUDIE
Akvarel na papíře, 100x155 mm (výřez z pasparty).
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Josef Danhauser - rakouský malíř období biedermeieru, narozený ve Vídni roku 1805. Základy malby získal u svého otce Josepha Ulricha Danhausera, sochaře a výrobce nábytku. Později působil na vídeňské akademii, podnikl také cestu do Benátek, kde studoval italské mistry, poté se zabýval také holandskou malbou. Věnoval se hlavně žánrové tvorbě, roku 1841 byl jmenován profesorem historické malby na akademii. Zemřel ve Vídni v roce 1845 na tyfus.

English Title:
Josef Danhauser (1805-1845)

English Description:
A STUDY
Watercolor on paper, 100x155 mm (mount aperture).
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:
Josef Danhauser (1805-1845)

Deutsch Description:
STUDIE
Aquarell auf Papier, 100x155 mm (Passepartout-Ausschnitt).
Passepartout, gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

STUDIE

English Title:
Josef Danhauser (1805-1845)

English Description:
A STUDY
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:
Josef Danhauser (1805-1845)

Deutsch Description:
STUDIE

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno