Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Soffa. Modellnummer 678. Firma Svenskt Tenn. Tresits. Fast stoppad rygg och sits. Klädd i linnekretong "Magnolia svart" från GP & J Baker. Oktagonala ben. L ca 185, B 90 H 80 cm.
CONDITION REPORT: Slitage. Solblekt samt fläckar. Lösa plymåer saknas.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala