Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Golvlampor, ett par. Modellnummer 2148. Firma Svenskt Tenn. Stomme i mässing. Fyra ljuspunkter inklusive uplight. Plisserade skärmar. H 155 cm.
CONDITION REPORT: Slitage. Fläckar och stötmärken. Ej funktionstestade.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala