Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Taklampa. Modellnummer 2479. Firma Svenskt Tenn. Stomme i mässing med tre svängda ljusarmar. Ø ca 53, Höjd 39 cm.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Fläckar. Ej funktionstestad.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala