Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Taklampor, ett par. Modellnummer 2356. Firma Svenskt Tenn. Sex ljuspunkter. Stomme i mässing. H ca 31-32, Ø 40 cm.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Fläckar. Efterborrade hål i träsockel samt bemålade. En trasig glödlampa. Ej funktionstestade.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala