Josef Frank
Josef Frank (1885‑1967). Biblioteksbord. Modellnummer 2226. Firma Svenskt Tenn. I sargen tre lådor. Fanerat med valnöt. Beslag i mässing. L 250, B 60, H 80 cm.A Josef Frank walnut library table, model 2226, Firma Svenskt Tenn. Length 250, Width 60, Height 80 cm.
Modellen formgiven 1950‑55.
CONDITION REPORT: For condition report, please contact: mail@uppsalaauktion.se
Modellen formgiven 1950‑55.