Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Fåtölj. Modellnummer 336. Firma Svenskt Tenn. Helstoppad fåtölj med lös plymå. Klädd i sammetstyg i rött. Kulfötter. H 82 cm.
CONDITION REPORT: Ställvis hårt slitage på klädsel. Blekt samt fläckar. Rank i armlän.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala