Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Karmstolar, ett par. Modellnummer 868. Firma Svenskt Tenn. Etikettmärkta. Stommar i valnöt. Lösa stoppade plymåer klädda med textil i ockra toner. H 85 cm. Sitthöjd 44 cm.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Fläckar och stötmärken. Klädsel med fläckar samt lösa sömmar.