Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Sidobord. "Tebordet". Modellnummer 974. Firma Svenskt Tenn. Brännstämplat Josef Frank Svenskt Tenn. Mahogny. L 76, B 56, H 55 cm.
Modellen formgiven 1938.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Stötmärken och fläckar.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
Modellen formgiven 1938.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala