Josef Frank
Josef Frank 1885-1967. Blombord. Modellnummer 942. Firma Svenskt Tenn. Stomme i svart pulverlackerat järn. Tre stycken avtagbara brickor i rostfritt stål. Fotavslut i mässing.
Modellen formgiven under 1930-talet.
CONDITION REPORT: Framstår i gott skick.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala