LOT 0123

Josef Holub (1870-1957)

DVOJICE OBRAZŮ
V parku v Kvasinách. Olej na kartonu, 25x35 cm, sign. a dat. vlevo dole "J. HOLUB 1956", na zadní straně přípis: "V parku v Kvasinách Cestička před domkem kde otec bydlel." Ženský profil. Josef Holub - připsáno. Olej na překližkovém víku od doutníků. 11,5x10,2 cm.
Stav B.
Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii a Bosnu a Hercegovinu.

English Title:
Josef Holub (1870-1957)

English Description:
TWO PAINTINGS
In a park in Kvasiny. Oil on cardboard, 25x35 cm, signed and dated lower left "J. HOLUB 1956", attribution on the reverse: "V parku v Kvasinách Cestička před domkem kde otec bydlel." Female profile. Josef Holub - attributed. Oil on a plywood cigar box cover. 11,5x10,2 cm.
Condition B.

Deutsch Title:
Josef Holub (1870-1957)

Deutsch Description:
ZWEI BILDER
Park in Kwasin. Öl auf Karton, 25x35 cm, sign. und dat. links unten "J. HOLUB 1956", verso Zuschrift: "V parku v Kvasinách Cestička před domkem kde otec bydlel." Frauenprofil. Josef Holub - zugeschrieben. Öl auf Sperrholz (Zigarrendeckel). 11,5x10,2 cm.
Zustand B.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

DVOJICE OBRAZŮ
Stav B.

English Title:
Josef Holub (1870-1957)

English Description:
TWO PAINTINGS
Condition B.

Deutsch Title:
Josef Holub (1870-1957)

Deutsch Description:
ZWEI BILDER
Zustand B.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno