Josef Istler (1919-2000)
ABSTRAKCE
1947
Lept na papíře, 300x390 mm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "5/23", sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Istler 47".
Josef Istler - významný český malíř a grafik, představitel surrealismu a informelu. Studoval pouze soukromě koncem 30. let v Jugoslávii u W. Höffnera. Přátelil se a spolupracoval s K. Teigem a Toyen, pod jejich vlivem tvořil v duchu lyrické abstrakce. Po 2. světové válce vstoupil do Spolku výtvarných umělců Mánes. Mezi léty 1945-1947 spolupracoval se skupinou Ra, poté se stal členem skupiny Cobra a SČVG Hollar. Zabýval se také fotografií a veřejnými realizacemi, např. triptych pro ruzyňské letiště či výzdoba kostela v Jedovnicích ve spolupráci s M. Medkem, K. Neprašem, J. Koblasou a L. Kolkem. Samostatně vystavoval od r. 1945, jeho dílo je zastoupeno v domácích i zahraničních sbírkách (Londýn, Paříž, Berlín, Amsterdam).
English Title:
Josef Istler (1919-2000)
English Description:
ABSTRACTION
1947
Etching on paper, 300x390 mm, numbered lower left under the print in pencil "5/23", signed and dated lower right under the print in pencil "Istler 47".
Deutsch Title:
Josef Istler (1919-2000)
Deutsch Description:
ABSTRAKTION
1947
Radierung auf Papier, 300x390 mm, nummeriert links unten unter dem Druckbereich in Bleistift "5/23", sign. und dat. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "Istler 47".
ABSTRAKCE
1947
English Title:
Josef Istler (1919-2000)
English Description:
ABSTRACTION
1947
Deutsch Title:
Josef Istler (1919-2000)
Deutsch Description:
ABSTRAKTION
1947